VJ1206A820KXAMC
Mfr.Part #
VJ1206A820KXAMC
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±10%
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Metric) :
Depth :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1206A820KXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206A820KXAMC
VJ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)