VJ1206A820KXAAP
Mfr.Part #
VJ1206A820KXAAP
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1206
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
82pF
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
C0G
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±10%
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ1206A820KXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206A820KXAAP
VJ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)