VJ1206A820KXAAC
Mfr.Part #
VJ1206A820KXAAC
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206A820KXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206A820KXAAC
VJ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)