VJ1206A820KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A820KBRAT4X
Description
CAP CER 82PF 1.5KV NP0 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size Code :
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±10%
Temperature Characteristics Code :
C0G
Thickness :
1.7018mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
1.7mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6mm
Series :
VJ OMD
Feature :
Soft Termination, High Voltage
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
82pF
Length :
3.35mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
VJ1206A820KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A820KBRAT4X
VJ OMD 82pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A820KBRAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ1206A820KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm