VJ1206A820KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A820KBCAT4X
Description
CAP CER 82PF 200V NP0 1206
Series :
VJ OMD
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
1.7018mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
3.35mm
Voltage - Rated DC :
200V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Applications :
Boardflex Sensitive
Height :
1.7mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±10%