VJ1206A820KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A820KBBAT4X
Description
CAP CER 82PF 100V NP0 1206
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Width :
1.6mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Multilayer :
yes
Mount :
Surface Mount
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Characteristics Code :
C0G
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Capacitance :
82pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Length :
3.35mm
Series :
VJ OMD
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness :
1.7018mm
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Height :
1.7mm
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
VJ1206A820KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A820KBBAT4X
VJ OMD 82pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A820KBBAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
VJ1206A820KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V