VJ1206A820JXBAP
Mfr.Part #
VJ1206A820JXBAP
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206A820JXBAP
Vishay / Vitramon VJ1206A820JXBAP
VJ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)