VJ1206A820JXBAC
Mfr.Part #
VJ1206A820JXBAC
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Case Code (Imperial) :
Published :
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Capacitance :
82pF
Case Code (Metric) :
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
1.7mm
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
VJ1206A820JXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206A820JXBAC
VJ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)