VJ1206A820JXAMP
Mfr.Part #
VJ1206A820JXAMP
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
82pF
Datasheets
VJ1206A820JXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206A820JXAMP
VJ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)