VJ1206A820JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A820JBRAT4X
Description
CAP CER 82PF 1.5KV NP0 1206
Length :
3.35mm
Capacitance :
82pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Size Code :
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7 INCH
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Width :
1.6mm
Number of Terminations :
1206 (3216 Metric)
Height :
1.7mm
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Series :
VJ OMD
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±5%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Thickness :
1.7018mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Datasheets
VJ1206A820JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A820JBRAT4X
VJ OMD 82pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A820JBRAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ1206A820JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm