VJ1206A820JBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A820JBLAT4X
Description
CAP CER 82PF 630V NP0 1206
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
630V
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±5%
Width :
1.6mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
21 Weeks
Capacitance :
82pF
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
1.7mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Published :
Series :
VJ OMD
Length :
3.25mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Thickness :
1.7018mm
Datasheets
VJ1206A820JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A820JBLAT4X
VJ OMD 82pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A820JBLAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 630V allows it to function.
VJ1206A820JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V