VJ1206A820JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A820JBGAT4X
Description
CAP CER 82PF 1KV NP0 1206
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±5%
Width :
1.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
1kV
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Thickness :
1.7018mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
1.7mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
3.35mm
Published :
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Capacitance :
82pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
21 Weeks
Series :
VJ OMD
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Number of Terminations :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
Datasheets
VJ1206A820JBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A820JBGAT4X
VJ OMD 82pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A820JBGAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.
VJ1206A820JBGAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV