VJ1206A820JBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A820JBEAT4X
Description
CAP CER 82PF 500V NP0 1206
Surface Mount, MLCC
Height :
1.7mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Characteristics Code :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Thickness :
1.7018mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6mm
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.25mm
Published :
Capacitance :
82pF
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated DC :
500V