VJ1206A820FXBPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A820FXBPW1BC
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1206
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GENERAL PURPOSE
Vishay / Vitramon VJ1206A820FXBPW1BC
VJ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A820FXBPW1BC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ1206A820FXBPW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm