VJ1206A751KXAAT
Mfr.Part #
VJ1206A751KXAAT
Description
CAP CER 750PF 50V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
VJ
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Capacitance :
750pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206A751KXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206A751KXAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±10% 750pF