VJ1206A751FXAAT
Mfr.Part #
VJ1206A751FXAAT
Description
CAP CER 750PF 50V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
750pF
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ1206A751FXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206A751FXAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±1% 750pF