VJ1206A750KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A750KBRAT4X
Description
CAP CER 75PF 1.5KV NP0 1206
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
VJ OMD
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
75pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
1.7018mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1206A750KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A750KBRAT4X
VJ OMD 75pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A750KBRAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ1206A750KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm