VJ1206A750JBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A750JBEAT4X
Description
CAP CER 75PF 500V NP0 1206
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Thickness :
1.7018mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
75pF
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1206A750JBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A750JBEAT4X
VJ OMD 75pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A750JBEAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 500V - Rated DC.
VJ1206A750JBEAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V