VJ1206A750JBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A750JBCAT4X
Description
CAP CER 75PF 200V NP0 1206
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Capacitance :
75pF
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Thickness :
1.7018mm
Voltage - Rated DC :
200V
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1206A750JBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A750JBCAT4X
VJ OMD 75pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A750JBCAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 200V.
VJ1206A750JBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V