VJ1206A750JBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A750JBAAT4X
Description
CAP CER 75PF 50V NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness :
1.7018mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
75pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Series :
VJ OMD
Datasheets
VJ1206A750JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A750JBAAT4X
VJ OMD 75pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A750JBAAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
VJ1206A750JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V