VJ1206A6R8DXBMC
Mfr.Part #
VJ1206A6R8DXBMC
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 1206
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
6.8pF
Dielectric :
C0G
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.5pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206A6R8DXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206A6R8DXBMC
VJ 6.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)