VJ1206A6R8DXAPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A6R8DXAPW1BC
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.5pF
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Height :
1.9mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6mm
Capacitance :
6.8pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Vishay / Vitramon VJ1206A6R8DXAPW1BC
VJ 6.8pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)