VJ1206A6R8CXBMT
Mfr.Part #
VJ1206A6R8CXBMT
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.6mm
Capacitance :
6.8pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.25pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ1206A6R8CXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206A6R8CXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 6.8pF