VJ1206A6R8CXBAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206A6R8CXBAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
3.2mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.25pF
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
6.8pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
VJ1206A6R8CXBAT
Vishay / Vitramon VJ1206A6R8CXBAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 6.8pF