VJ1206A6R8CEAAT
Mfr.Part #
VJ1206A6R8CEAAT
Description
CAP CER 6.8PF 50V 1206 EPOXY
Ceramic Capacitors
Feature :
Epoxy Mountable
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
6.8pF
Datasheets
VJ1206A6R8CEAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 6.8pF