VJ1206A682JXAMT
Mfr.Part #
VJ1206A682JXAMT
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
6800pF
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Datasheets
VJ1206A682JXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206A682JXAMT
VJ 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)