VJ1206A682JXAMR
Mfr.Part #
VJ1206A682JXAMR
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±5%
Capacitance :
6800pF
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric :
C0G
Datasheets
VJ1206A682JXAMR
Vishay / Vitramon VJ1206A682JXAMR
VJ 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)