VJ1206A682GXBRW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A682GXBRW1BC
Description
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1206
VJ
Dielectric Material :
Tantalum
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±2%
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
6800pF
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Vishay / Vitramon VJ1206A682GXBRW1BC
VJ 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A682GXBRW1BC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
VJ1206A682GXBRW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V