VJ1206A682GXAAR
Mfr.Part #
VJ1206A682GXAAR
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
6800pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ1206A682GXAAR
Vishay / Vitramon VJ1206A682GXAAR
VJ 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A682GXAAR Overview
This device's program size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
VJ1206A682GXAAR Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V