VJ1206A682FXXTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A682FXXTW1BC
Description
CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
1.9mm
Termination :
SMD/SMT
Depth :
1.6mm
Dielectric Material :
Tantalum
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
6800pF
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay / Vitramon VJ1206A682FXXTW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±1% 6800pF