VJ1206A682FXQTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A682FXQTW1BC
Description
CAP CER 6800PF 10V C0G/NP0 1206
Length :
3.2mm
Termination :
SMD/SMT
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Tantalum
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Vishay / Vitramon VJ1206A682FXQTW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±1% 6800pF