VJ1206A681KXCAT
Mfr.Part #
VJ1206A681KXCAT
Description
CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Capacitance :
680pF
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ1206A681KXCAT
Vishay / Vitramon VJ1206A681KXCAT
VJ 680pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)