VJ1206A681KXBMP
Mfr.Part #
VJ1206A681KXBMP
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
100V
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206A681KXBMP
Vishay / Vitramon VJ1206A681KXBMP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±10% 680pF