VJ1206A681KXBAP
Mfr.Part #
VJ1206A681KXBAP
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
100V
Length :
3.2mm
Capacitance :
680pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206A681KXBAP
Vishay / Vitramon VJ1206A681KXBAP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±10% 680pF