VJ1206A681KXAPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A681KXAPW1BC
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 1206
Tape and Reel (TR)
Weight :
16.187578mg
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6mm
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Surface Mount
Height :
1.9mm
Series :
VJ
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Tantalum
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Vishay / Vitramon VJ1206A681KXAPW1BC
VJ 680pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)