VJ1206A681KXAMT
Mfr.Part #
VJ1206A681KXAMT
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Datasheets
VJ1206A681KXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206A681KXAMT
VJ 680pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)