VJ1206A681KXAAP
Mfr.Part #
VJ1206A681KXAAP
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
680pF
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ1206A681KXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206A681KXAAP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±10% 680pF