VJ1206A681KBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A681KBAAT4X
Description
CAP CER 680PF 50V NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.3528mm
Thickness :
1.7018mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
680pF
Width :
1.6002mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Series :
VJ OMD
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1206A681KBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A681KBAAT4X
VJ OMD 680pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A681KBAAT4X Overview
Programs on this device are of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
VJ1206A681KBAAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V