VJ1206A681JXEAT
Mfr.Part #
VJ1206A681JXEAT
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Dielectric :
C0G
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
Capacitance :
680pF
Datasheets
VJ1206A681JXEAT
Vishay / Vitramon VJ1206A681JXEAT
VJ 680pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A681JXEAT Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 500V.
VJ1206A681JXEAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V