VJ1206A681JXEAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206A681JXEAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated DC :
500V
Series :
VJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
500V
Max Operating Temperature :
150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
VJ1206A681JXEAR
Vishay / Vitramon VJ1206A681JXEAR
VJ 680pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A681JXEAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
VJ1206A681JXEAR Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V