VJ1206A681JXCAT
Mfr.Part #
VJ1206A681JXCAT
Description
CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
680pF
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
200V
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206A681JXCAT
Vishay / Vitramon VJ1206A681JXCAT
VJ 680pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)