VJ1206A681JXBMP
Mfr.Part #
VJ1206A681JXBMP
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
680pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ1206A681JXBMP
Vishay / Vitramon VJ1206A681JXBMP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 680pF