VJ1206A681JXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A681JXBCW1BC
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Tantalum
Length :
3.2mm
Capacitance :
680pF
Height :
1.9mm
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Width :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1206 (3216 Metric)
Vishay / Vitramon VJ1206A681JXBCW1BC
VJ 680pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)