VJ1206A681JXBAT
Mfr.Part #
VJ1206A681JXBAT
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±5%
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Published :
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
1.7mm
Capacitance :
680pF
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206A681JXBAT
Vishay / Vitramon VJ1206A681JXBAT
VJ 680pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)