VJ1206A681JXBAR
Mfr.Part #
VJ1206A681JXBAR
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Capacitance :
680pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
VJ
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±5%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206A681JXBAR
Vishay / Vitramon VJ1206A681JXBAR
VJ 680pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)