VJ1206A681JXAMR
Mfr.Part #
VJ1206A681JXAMR
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
680pF
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206A681JXAMR
Vishay / Vitramon VJ1206A681JXAMR
VJ 680pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)