VJ1206A681JXAAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206A681JXAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Depth :
1.6mm
Series :
VJ
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
680pF
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ1206A681JXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206A681JXAAP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 680pF