VJ1206A681JBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A681JBEAT4X
Description
CAP CER 680PF 500V NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Height :
1.7mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness :
1.7018mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated DC :
500V
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Series :
VJ OMD
Length :
3.3528mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Datasheets
VJ1206A681JBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A681JBEAT4X
VJ OMD 680pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A681JBEAT4X Overview
A 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 500V.
VJ1206A681JBEAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V