VJ1206A681GXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A681GXJPW1BC
Description
CAP CER 680PF 16V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Tantalum
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
16V
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Series :
VJ
Capacitance :
680pF
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
1.9mm
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
16V
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Vitramon VJ1206A681GXJPW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±2% 680pF