VJ1206A681GXBMT
Mfr.Part #
VJ1206A681GXBMT
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Capacitance :
680pF
Depth :
1.6mm
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206A681GXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206A681GXBMT
VJ 680pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A681GXBMT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
VJ1206A681GXBMT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V